Buty Bates 2260

_kla7172

Kolejną z firm, która już w czerwcu tego roku postanowiła nam zaufać i przekazać swoje produkty, jest Tarmax z Rzeszowa, zajmująca się dystrybucją znanej Amerykańskiej marki produkującej obuwie – Bates. Tym razem  do naszych testów firma przekazała jeden z najlepiej sprzedających się modeli Bates 2260 Sport Taktyczny. Aby rzetelnie  ocenić jakość wykonania i komfort noszonego obuwia taktycznego już w czerwcu bieżącego roku przystąpiliśmy do jego testów, które trwały blisko 6 miesięcy. Pierwszym sprawdzianem obuwia były ćwiczenia międzynarodowe wojsk NATO – PUMA 16, na których to buty zostały poddane rygorystycznemu 6 dniowemu sprawdzianowi na Świętoszowskim poligonie. Nie zależnie od warunków pogodowych ich użytkownik był zobowiązany sprawdzić ich wytrzymałość zarówno w wysokich jak i niskich temperaturach, w błocie, piachu jak i w miejskim terenie. Drugim sprawdzianem, nie wliczając codziennego ich użytkowania, były zawody nauczycieli klas mundurowych Żagań 2016. Obuwie odegrało w nich  znaczącą rolę m.in  w specjalnie przygotowanym biegu z przeszkodami.
Jak wypadły w naszych testach – zapraszamy do przeczytania niniejszej recenzji:

007
1. Krótki opis produktu:
Buty Bates 2260 Sport Taktyczny jak sama nazwa wskazuje zostały zaprojektowane i wykonane z myślą nie tylko o funkcjonariuszach służb mundurowych, ale także i miłośnikach sportów taktycznych i wyczynowych. Model tego obuwia został wykonany ze skóry i nylonu balistycznego przy zastosowaniu nowoczesnych technologii produkcyjny, które w znaczący sposób przyczyniły się do długiej żywotności produktu.

2. Zalety produktu:
– Jakość wykonania – buty wykonane z dobrego jakościowo materiału przy zastosowaniu nowoczesnych technologii produkcyjnych według najwyższych standardów,
– Wytrzymałość – buty są wytrzymałe i odporne na wysokie jak i niskie temperatury, wilgoć, błoto,
– Waga Butów – obuwie jest bardzo lekkie dzięki czemu idealnie nadaje się na długie marsze, biegi czy też działania taktyczne.  Użytkownik nie odczuwa prawie w ogóle ciężaru założonego obuwia.
– Odporność na poślizg – dzięki zastosowaniu specjalnej technologii ich wyrobu nie musimy się obawiać, że w warunkach zimowych skręcimy sobie kostkę,
– Dobra amortyzacja – podeszwa wykonana jest ze specjalnego materiału dzięki czemu znacząco amortyzuje wstrząsy i uderzenia,
– Komfort użytkowania – buty bardzo szybko dopasowują się do stopy osoby  użytkującej, dzięki czemu od razu mamy odczucie jakby były rozchodzone. Nie musimy obawiać się , następnego dnia nabawimy się odcisków.
– Niewykrywalne przez   elektroniczne środki bezpieczeństwa –  w butach tych, bez problemu przejdziemy przez bramki wykrywania metali. Obuwie to jest bowiem pozbawione elementów metalowych w jego szkielecie i konstrukcji,

14625309_1238361669547827_225489458_n

3. Wady produktu:
– Buty mimo dokładnego pastowania nie zachowują połysku – jest to przede wszystkim wada dla osób, które chciałyby przeznaczyć ten rodzaj obuwia jako defiladowe. Niemniej jednak sam producent już w nazwie stwierdza, że cel ich przeznaczenia jest zupełnie inny,
– Widoczne ślady użytkowania – obuwie po kilkunastu dniach testów wyrabia na sobie widoczne ślady użytkowania, które jednak w żaden sposób nie zmieniają właściwości ochronnych, trwałości produktu ani komfortu użytkowania.

4. Jakość wykonania produktu:
– Buty wykonane zostały z wysokiej jakości skóry i nylonu balistycznego z zastosowaniem nowoczesnych technologii produkcyjnych, dzięki którym obuwie jest bardzo lekkie, wygodne do użytkowania oraz wytrzymałe. Dodatkowo na swojej stronie internetowej producent informuje, że obuwie to powinno wytrzymać do 10 lat, w przypadku zastosowania gumowej podeszwy, bądź do lat trzech , w przypadku zastosowania podeszwy z poliuretanu.

006003
5. Komfort użytkowania:
Główną z zalet tego obuwia jest jego lekkość. Użytkownik prawie wcale nie odczuwa na stopach ciężaru noszonych butów. Dzięki tej funkcji mogą one znaleźć zastosowanie do długotrwałych marszy czy też biegania. Ponadto, po założeniu butów specjalnie użyte wkładki od razu dopasowują się do stóp użytkownika, dzięki czemu nie odczuwamy w trakcie pierwszych godzin dyskomfortu ich noszenia.

6. Możliwość zastosowani w życiu codziennym/strzelcu/wojsku:
Buty Bates 2260 Sport Taktyczny mogą być ze spokojem używane przez wszystkich funkcjonariuszy służb mundurowych oraz członków organizacji proobronnych, którzy cenią sobie wygodę i komfort użytkowania. Obuwie to jest co prawda mało przydatne do oficjalnych wystąpień i defilad jednakże w takich wypadkach zawsze możemy wrócić do starych desantów jakie są przekazywane funkcjonariuszom do wyposażenia osobistego.
Dodatkowo osoby cywilne, które cenią sobie komfort i bezpieczeństwo oraz planują wyjazdy w góry lub też uprawianie sportów zimowych, powinny poważnie rozważyć ofertę zakupu tego obuwia. Ich zastosowania antypoślizgowe oraz lekkość i trwałość wykonania w sposób znaczący powinny zwiększyć bezpieczeństwo ich użytkowników

Ogólna ocena produktu (W skali 1-10):
9

bates_buty_2260_foto_new_01

Podsumowanie:
Buty Bates 2260 Sport Taktyczny nie bez przyczyny stały się jednym z najlepiej sprzedających się produktów firmy Bates. Szeroka gama ich zastosowania oraz trwałość wykonania zapadły na pewno w pamięci każdemu ich użytkownikowi. Cena ich zakupu także jest dość konkurencyjna jeśli weźmiemy pod uwagę podobne marki oferowane przez inne sklepy. Buty takie mogą z pewnością być idealnym prezentem dla bliskiej dla nas osoby pod choinkę lub z innej okazji. Po tych półrocznych testach jesteśmy pewni, że nikt z Was nie zawiedzie się korzystając z tego produktu oferowanego przez producenta Bates.