Czapka i Tuba-Komin STOOR

_DSC0104

Reprezentacja JS 4051 Włocławek po biegu na dystansie 8 km, używająca czapek termoaktywnych firmy Stoor z serii COMBAT

Kolejną firmą, która postanowiła rozpocząć z nami współpracę w zakresie testów jest marka STOOR.PL – Polski producent odzieży termoaktywnej. Tym razem do kilku miesięcznych testów otrzymaliśmy kilka czapek, kominiarek oraz tubokominiarek, jakich zastosowanie szczegółowo sprawdzaliśmy w terenie jak i podczas zawodów sportowych. Mimo, że wielu z Was czytając tę recenzję zapewne zastanawia się dlaczego jeszcze nigdy nie słyszeli o firmie STOOR jako producencie odzieży termoaktywnej – zapewniamy, że nie ma powodów do obaw. Firma ta bowiem już od kilku lat cieszy się uznaniem rzeszy użytkowników, specjalistycznej odzieży termoaktywnej, a niedawno wprowadzone produkty nowej linii COMBAT, z łatwością pozwalają jej zaistnieć na rynku militarnym. Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z pierwszą recenzją produktów firmy STOOR, przygotowaną po testach czapki termoaktywnej oraz tubo-komina, właśnie z tej serii.

products-341  products-258

 1. Krótki opis produktu:
  Ciepła czapka termoaktywna w kolorze Olive green, wyprodukowana została z najnowszych dzianin oddychających o wysokich parametrach technicznych. Kolorystyka oraz dobrze dobrany materiał zabezpieczający organizm przed złymi warunkami atmosferycznymi z pewnością sprawdzi się do użytku podczas nie jednych zajęć o charakterze wojskowym jak i podczas poligonów.
  Tuba-Komin Wielofunkcyjny UltraTERM1000 w kolorze Olive, wykonana została z elastycznej dzianiny o gramaturze 230 gr/m². Do jej produkcji zostały użyte elastan oraz wysokiej jakości przędza poliestrowa o budowie mikrofilamentowej. Dzięki ich zastosowaniu tuba po założeniu tuby, dopasowuje się ona do twarzy użytkownika i umożliwia swobodne oddychanie nawet podczas biegu czy zwiększonego wysiłku fizycznego.
 2. Zalety produktu:
  – jakość użytych do produkcji materiałów,
  – staranne wykonanie produktu,
  – wytrzymałe szwy,
  – dobrze oddychający materiał, który mimo wielokrotnego użytku i prania zachowuje swoje właściwości jak nowy,
  – kolorystka Militarna (Zieleń i Czerń),
  – tuba połączona z czapką daje efekt wizualny jednej kominiarki,
  – bardzo szybkie schnięcie materiału,
  – ochrona przed niskimi temperaturami,
  – możliwość zamieszczenia swojego logo na produkcie.
 3. Wady Produktu:
  – mimo wielu poszukiwań, nie udało się nam znaleźć jakichkolwiek wad tych produktów.
 4. Jakość wykonania produktu:
  Tutaj nie możem powiedzieć ani jednego złego słowa. Czapka i Komin wykonane są z bardzo dobrego materiału, który jest wytrzymały i sprawdza się zarówno w działaniach militarnych jak i podczas biegów.

  16002745_1342231665819718_6447032621937035096_n

  Zdjęcie podczas biegu WOŚP, w trakcie którego możemy zaobserwować w jaki sposób tuba i czapka prezentują się razem z resztą umundurowania.

 5. Komfort użytkowania:
  Od pierwszej chwili założenia, zarówno czapka jak i tuba idealnie dopasowują się do głowy. W czasie noszenia szwy nie są wyczuwalne i mimo kilkugodzinnego użytkowania produktów, nie pozostawiają śladów. Dodatkowo czapka w połączeniu z hełmem przez cały czas jej noszenia daje niesamowity komfort termiczny i wygodę użytkowania.
 6. Możliwość zastosowania w życiu codziennym/strzelcu/wojsku:
  W tej kolorystyce produkty na pewno znajdą swoje zastosowanie zarówno wśród członków organizacji proobronnych, uczniów klas mundurowych, wojska oraz innych służb mundurowych (możliwy także dobór produktu w kolorze czarnym). Każdy funkcjonariusz, który ceni sobie komfort i wygodę będzie mógł używać go do codziennej służby jak i podczas dalszych i dłuższych wyjazdów na szkolenia czy poligony. Z czapki korzystać można również w życiu codziennym (pomimo jej militarnej kolorystyki), szczególnie w czasie uprawiania sportu zimą.
 7. Ogólna ocena produktów (w skali 1-10):
  – Myśleliśmy, że długo to nie nastąpi ale w tym wypadku ze spokojem możemy dać 10!!
16111845_1341416852575641_1751697553_n

Zdjęcie użytkownika czapki i tuby, zrobione w trakcie biegu z okazji WOŚP.

Podsumowanie:
Jeśli ktoś z Was korzysta z odzieży termoaktywnej, a dotychczas nie słyszał o takim producencie jak STOOR to radzimy dłużej nie zwlekać i już teraz odwiedzić stronę internetową firmy. Tym razem, ku naszemu zdziwieniu, otrzymane do testów produkty nie posiadały żadnych wad do jakich moglibyśmy mieć zastrzeżenia (a sporo czasu poświęciliśmy w ich poszukiwaniu). Możemy więc z czystym sumieniem polecić czapkę jak i komin każdemu żołnierzowi, policjantowi (innemu funkcjonariuszowi), strzelcowi, uczniowi klasy mundurowej oraz wszystkim innym użytkownikom cywilnym, szczególnie biegaczom, którzy dbają o wygodę i komfort, nie chcą przepłacać oraz dokonując zakupu zwracają uwagę na jakość materiału i precyzję wykonania. Z całą pewnością będą Państwo zadowoleni z tego zakupu.