Kamizelka Plate Carier – Noble gen. II

_KLA7557

Zdjęcie wykonane podczas ćwiczenia PUMA 16

Tym razem do naszych testów trafiła kamizelka HUSAR NOBLE® Plate Carrier drugiej generacji. Kamizelka cenowo oraz materiałowo należała do górnej półki, dlatego nasi instruktorzy podeszli do niej całkowicie inaczej. Najpierw poznali jej wszystkie zastosowania oraz skontaktowali się z jej producentem. Następnie przystąpili do długich i monotonnych testów, w trakcie trwania międzynarodowego ćwiczenia wojskowego PUMA 16, pokazów związanych ze szczytem NATO, czy też w działalności codziennej naszej Jednostki Strzeleckiej.

Krótki opis produktu:
Kamizelkę wyposażoną w system Quick Release, którego chwyt można zamontować na dowolnym ramieniu, jej tylny panel mieści pokrowiec na bukłak z wodą dodatkowo jest on wymienny. Kangur z przodu kamizelki można wyczepić i stosować oddzielnie jako mały chest rig. Zarówno w kangurze jak i w  HUSAR SKIRMISH® jest możliwość zamontowania wkładki pod dowolny system magazynków. W wkładkach zastosowano autorski system M.A.S®, który umożliwia dostosowanie gumek trzymających magazynek pod dowolny naciąg bez rozwiązywania węzła. Wnętrze kamizelki wykonana z laserowo ciętego Hypalonu® i dodatkowo wypełniono Comfort-Pady, zapewniającą optymalną oddychalność i przepływ powietrza dla najwyższego komfortu użytkowania.

Zalety produktu:
– komfort i wygoda w użytkowaniu,
– możliwość doczepiania różnych kieszeni,
– wytrzymały materiał,
– możliwość zastosowania dowolnych konfiguracji,

_KLA6745

Zdjęcie wykonane w trakcie trwania ćwiczenia PUMA 16

Wady produktu:
– przy wyjmowaniu magazynków Kangur ma tendencję do odczepiania się,
– czas składania kamizelki przy zastosowaniu quick release wydłuża się,

Jakość wykonania produktu:
– bardzo wysoka jakość zastosowanych materiałów,
– kamizelka wykonana z laserowo ciętego Hypalonu, dzięki czemu jest lżejsza a jednocześnie wytrzymała,
– bardzo wysoka dbałość o szczegóły wykonania,

Komfort użytkowania kamizelki:
– bardzo wysoki komfort użytkowania,
– kamizelka w żaden sposób nie krępuje ruchów,
– dobrze przylega do ciała,
– dobra izolacja termiczna,

Możliwość jej zastosowania w życiu codziennym:
Kamizelka ta znajdzie swoje zastosowanie zarówno dla żołnierzy zawodowych w wojsku, którzy na co dzień wykonują swoje zadania z dość dużym obciążeniem jak i dla członków organizacji proobronnych czy też miłośników broni, którzy cenią sobie wygodę i komfort podczas poruszania się w terenie czy też na strzelnicy,

_KLA7553

Zdjęcie wykonane w trakcie realizacji zadań związanych z ćwiczeniem PUMA 16

Nasza Ocena w skali 1-10: 9

Podsumowanie:
Kamizelka Plate Carier – Noble gen. II jest bardzo solidnie wykonanym produktem z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań. Dzięki nim nadaje ona nową jakość na rynku sprzętu militarnego, a jej rozwiązania szybko przypadną do gustu jej użytkownikom. Firma Husar dodatkowo oferuję tą kamizelkę w aż 7 dostępnych kolorach, a wszystkie produkty firmy HUSAR są objęte 3 letnią gwarancją. Dość wysoka jak na rynek sprzętu militarnego cena tej kamizelki wynika z zastosowania oryginalnych jej materiałów i nowoczesnych technologii, dzięki czemu jej użytkownicy odczuwają niebywały komfort noszenia.