Plecak Medyczny KNAPIK

DSCN8270 _KLA7404

Kolejną z firm, która postanowiła zaufać naszej dotychczasowej pracy oraz podjąć współpracę z zakresu testowania sprzętu, była firma Miwo Military Praszka, która od lat jest znana w środowiskach militranych ze swoich produktów. Od firmy otrzymaliśmy tym razem plecak medyczny KNAPIK wraz z panelem medycznym RODMAN, który został przez nas wmontowany  w wyposażenie plecaka. Nasz medyk, ku swojemu zadowoleniu, poddawał plecak różnego rodzaju testom w trakcie trwania międzynarodowych ćwiczeń PUMA 16 oraz pokazów związanych ze Szczytem z NATO. W ramach tych przedsięwzięć, nie miał on możliwości doposażania plecaka w trakcie ich realizacji i mógł bazować tylko na tym sprzęcie, jaki zabrał początkowo ze sobą. Jak mu poszło? Zapraszamy do zapoznania się z naszą recenzją.

_KLA6046

Medyk z plecakiem Knapik podczas międzynarodowych ćwiczeń wojskowych PUMA 16

1. Krótki opis produktu:
Plecak medyczny „KNAPIK” został zaprojektowany tak, aby jego obsługa była jak najprostsza. Dzięki zastosowaniu przezroczystych pokrowców, cały sprzęt widać zaraz po otwarciu każdej z kieszeni. „KNAPIK” jest plecakiem jednokomorowym, którego system nośny oparty jest na profilowanych szelkach, które od strony wewnętrznej obszyte są dzianiną dystansową. Stabilizację plecaka zapewnia pas biodrowy, który posiada możliwość szybkiego demontażu. Dodatkowo pas jak i szelki na zewnętrznych powierzchniach posiadają taśmy do mocowania dodatkowych elementów wyposażenia, a sam plecak wyposażony jest w system „mole”, który pozwala nam rozbudowanie go o kolejne moduły.

2. Zalety produktu:
– Mobilność,
– Kompaktowość,
– Łatwy dostęp do poszczególnych segmentów i modułów,
– System „Mole”, który pozwala na dalszą rozbudowę plecaka,
– Pas biodrowy, odciążający ramiona i poprawiający stabilność,
– Główna komora plecaka, podzielona na kilka przezroczystych pokrowców odpinanych na rzepy, dzięki którym możemy zapoznać się z ich zawartością bez konieczności otwierania,
– Dostępność produktu w różnej kolorystyce materiałów.

_KLA6264

Medyk z plecakiem KNAPIK w trakcie udzielania pomocy osobie poszkodowanej – PUMA 16

3. Wady produktu:
– Pas na piersi ma tendencję do odpinania się i luzowania podczas biegów i długotrwałego noszenia,
– majtające się dolne paski od karimaty/noszy.

4. Jakość wykonania produktu:
Plecak został uszyty bardzo solidnie z materiału Cordura pantera wz. 93, co pozwoli na jego długotrwałe użytkowanie zarówno w czasie działań taktycznych, jak i podczas zabezpieczania imprez miejskich.

5. Komfort Użytkowania:
Plecak jest dobry na szybkie i krótkotrwale wypady. Po paru godzinach nieustannego noszenia z pełnym wyposażeniem, ramiona rozchodzą się na boki i przenoszą cały ciężar na zewnętrzne części ramion, powodując tym samym lekki dyskomfort. Problem ten można jednak rozwiązać odpowiednim przepakowaniem sprzętu.

6. Możliwość jego zastosowania w życiu codziennym:
Plecak Knapki wyprodukowany przez firmę Miwo Military Praszka, idealnie nadaje się do zabezpieczenia medycznego. Sprzęt na poziomie KPP i TCCC mieści się bez problemu. Natomiast na poziomie ALS możliwości podstawowej wersji są dość ograniczone. Problem ten można jednak w łatwy sposób rozwiązać dodając kolejne moduły.

_KLA7086

Medyk z plecakiem KNAPIK podczas udzielania pierwszej pomocy osobie w terenie skażonym – PUMA 16

Nasza ogólna ocena produktu w skali 1-10:  8

Podsumowanie:
Plecak Medyczny Knapki od firmy Miwo Military Praszka, przeszedł ogrom specjalistycznych testów. Nasz medyk Jednostkowy przez kilkadziesiąt godzin testował jego wszelakie zastosowania, zarówno w medycynie pola walki będąc niejednokrotnie pod ostrzałem, jak i udzielając pierwszej pomocy przy zdarzeniach, z jakimi spotykamy się na co dzień. Plecak przez ten cały czas dał się poznać jako ideale rozwiązanie, do prowadzenia zabezpieczenia medycznego imprez masowych, jak i działania na polu walki. Dodatkowo cena testowanego produktu, w porównaniu do innych producentów takiego sprzętu medycznego, jest dość niska.
Naszym zdaniem sprzęt taki powinien być na wyposażeniu każdej szanującej się organizacji proobronnej. Polecamy więc wszystkim oddziałom strzeleckim zaoszczędzenie środków i zakup właśnie tego plecaka, który bardzo długo posłuży Wam do organizacji zajęć, zabezpieczeń medycznych przedsięwzięć jak i pokazów medycyny pola walki.